شکرخدا حالم خوب است

“سید محمد…” از مددجویان قدیمی درمانگاه تخصصی داخلی هدی ۴۲ ساله،متاهل و دارای دو فرزند، دارای مدرک کارشناسی مخابرات و کارمند … مدتی است به لطف خدا، با انجام عمل پیوند کلیه به زندگی عادی بازگشته است.

از چه سالی تحت درمان دیالیز قرارگرفتید ؟ و علت چه بود؟
از سال ۷۴ دچار نارسایی حاد کلیه و دفع پروتئین شدم و تا کنون سه بار تحت پیوند قرار گرفتم و از اوایل سال ۱۳۸۳ در درمانگاه تخصصی داخلی هدی دیالیز می‌شدم.

نظر شما درباره درمانگاه هدی و دستگاه های دیالیز چیست؟
رضایت من از درمانگاه تخصصی داخلی هدی به دو دلیل است اول اینکه تختهای دیالیز خیلی مجهز و پیشرفته، راحت و خوب است اینکه میگویم خوب است از حال خودم میگویم بعد از ز دیالیز بیشتر مواقع حالم خوب بود و دوم مدیریت خوب و پرسنل متعهد و دلسوزآن است.


چه زمانی پیوند انجام داده اید، آیا از این کار رضایت دارید؟
در تیرماه سال ۹۸ برای سومین بار تحت پیوند در” بیمارستان لبافی نژاد” قرار گرفتم و شکر خدا حالم خوب است و از پیوند راضی هستم چرا که جایگزین خوبی برای دیالیز می باشد.


-توصیه شما برای بیماران دیالیزی چیست؟
درباره دیالیز باید بگویم که امروزه تنها راه و یک قدم درمانی تا رسیدن به مرحله پیوند کلیه و بازگشت به زندگی عادی است. به هر حال سختی‌های خاص خودش را هم دارد مانند عوارض بعد از دیالیز ، مسیر رفت و برگشت از منزل تا دیالیز و از همه مهم‌تر چند ساعتی است که در مرکز زیر دستگاه دیالیز قرار می‌گیرند ، اصولا با ساعات کاری یا مسائل دیگر تداخل دارد و باید با آن کنار بیایند. توصیه من به مددجویان این است که همیشه رژیم غذای خود را رعایت کنند و مدام با پزشک خود در تماس باشند و آزمایشات خود را به موقع انجام دهند تا برای پیوند آماده گردند.

Call Now Button