وقتی خودم را به خالق هستی سپرده ام …

وقتی خودم را به خالق هستی سپرده ام دلیلی برای ترسیدن وجود ندارد

عباس ..، دارای یک فرزند، ایشان از مرداد ماه سال ۹۸ تحت درمان همودیالیز قرار گرفته‌اند و سپس عمل پیوندکلیه را با موفقیت انجام دادند . آشنایی با ایشان خالی از لطف نیست شما را به خواندن مصاحبه ایشان دعوت می‌کنیم.

درباره علت دیالیزی شدن خود توضیح دهید.

فشارخون من بالا بود که منجر به نارسایی مزمن کلیه گردید و پس از آن هم تحت همودیالیز قرار گرفتم

درباره فعالیت‌های اجتماعی و شغلی خود برایمان بگوئید.

اینجانب دارای لیسانس مکانیک دانشگاه شریف-گرایش جامدات هستم ، شغل من طراحی و ساخت مجموعه‌های صنعتی می‌باشد. از جمله قطعات خودرو ، تجهیزات پزشکی ، ساخت دستگاه‌های صنعتی . در حال حاضر ورزش سنگین به مدت یک‌سال برای من ممنوع است اما زیاد به پیاده روی میروم. به امید خدا پس از یک سال با مراقبت مدیر باشگاه ورزش را از سرخواهم گرفت اما در مورد تفریح ممنوعیتی ندارم . دوماه که قرنطینه بودم ولی درحال حاضر با رعایت اصول بهداشتی به دلیل بیماری کرونا ، دورهمی اشکالی ندارد.

نظر شما درباره درمانگاه تخصصی داخلی هدی و دستگاه‌های دیالیز آن چیست؟

باید بگویم محیطی بسیار تمیز و آرام با پرسنلی فهیم و کار بلد، درباره دستگاه‌های دیالیز باید بگویم که از بهترین برندهای این نوع دستگاه‌ها می باشد.

در حین دیالیز شاهد روحیه خوب شما بوده‌ایم ، علت آن را برایمان بگوئید.

ذاتا روحیه ای شاد دارم، اهل گفتمان و مطالعه هستم . ارتباطم با خدا خوب است و رازو نیازم به هیچ عنوان قطع نمی‌شود و خودم را به خالق سپرده ام چرا که مرگ و زندگی فقط به دستان قدرتمند اوست پس اگر به وجود او اعتقاد داریم نباید از چیزی هراسی به دل راه بدهیم ، چه درمورد بیماری و یا مشکلات دیگر.

زمانی که دیالیز می‌شدید با چه مشکلاتی مواجه بودید؟

هفته‌ای سه روز و هر روز چهار ساعت دیالیز شدن خب کمی دشوار و خسته‌کننده بود. چرا که زمانی را برای رفت و آمد به دیالیز باید اختصاص داد و همچنین فعالیت‌های اجتماعی، تفریح و مسافرت خیلی کم شده بود چرا که با وجود دیالیز مسافرت کردن دردسرهای خودش را دارد مثل پیدا کردن جای مناسب و تمیز در شهر مقصد، پیدا کردن تخت خالی و … که آدم ترجیح می‌دهد به مسافرت نرود و همچنین رعایت رژیم غذایی نیز کمی دشوار شده بود چرا که نمی‌شد هر چیزی را که دلم می‌خواهد بخورم و باید بسیار مراعات می‌کردم تا سلامتی ام به خطر نیافتد.

 در حال حاضرکه پیوند شده‌اید ، حالتان چطور است ؟ آیا از پیوند راضی هستید؟

خدا رو شکر می‌کنم که عمل پیوندکلیه با موفقیت انجام شد و در حال حاضر حالم بسیار خوب است و روحیه‌ام نیز بسیار بهتر شده است و کلیه پیوندی مثل کلیه خودم کار می‌کند .همچنین بعد از مدتی استراحت توانسته‌ام مجدد به محل کارم برگردم و مشغول به کار شوم البته در این دوران هم باید خیلی مراقب بود و داروهای خاصی هست که بعد از پیوند باید استفاده کنم تا مشکلی پیش نیاید.

 توصیه شما به سایر افرادی که دیالیز می‌شوند چیست؟

توصیه من به دوستان این است که هر چه سریع‌تر در صورتی که شرایط ایشان ایجاب می‌کند اقدام به پیوند کلیه کنند و از چیزی نترسند. و به بیمارستان‌های ایران اعتماد داشته باشند چرا که من خودم شاهد بودم که بیمارانی از کشورهای مختلف مثل عمان ، آمریکا و افغانستان برای پیوند کلیه مراجعه کرده بودند و جالب است بدانید هزینه پیوند کلیه در آمریکا ۲۵۰۰۰۰ دلار آمریکا می‌باشد. با توجه به کادر قوی پزشکی که در ایران وجود دارد چرا اقدام به پیوند کلیه نکنیم که زندگی راحت تر و با مشکلات کمتری داشته باشیم.

اگر سخنی ، درددل و توصیه‌ای دارید، بفرمائید.

سخن آخر اینکه ، دست تک تک پرسنل عزیز و شریف درمانگاه هدی را می‌بوسم بابت زحماتی که در این مدت برایم کشیده‌اند از آنان تشکر ویژه دارم و همیشه ممنونشان خواهم بود، همچنین از خانواده‌ام، همسر و دخترم که در این مدت حواسشان به من بود و مراقب سلامتی من بودند تشکر و قدر دانی میکنم. با آرزوی سلامتی و دل خوش، برای تمامی کسانی که به نوعی با بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند.

Call Now Button