قدردان همسرم هستم

قدردان همسرم هستم که در این سال‌های سخت همیشه همراه من بوده است

“مجتبی “، دارای دوفرزند از مددجویان تحت دیالیز درمانگاه تخصصی داخلی هدی هستند.

از چه زمانی تحت درمان قرارگرفته‌اید و علت دیالیزی شدن شما چه بود؟

بنده از سال ۱۳۷۰ دیالیز می‌شوم که علت آن را فشار خون بالا تشخیص دادند، یک بار در سال ۷۶ عمل پیوند کلیه انجام دادم اما پس از ده سال به علت شوک دارویی پس زد و در حال حاضر هفته ای سه مرتبه دیالیز می‌شوم و به علت مشکل قلبی و جسمی دیگر نمی‌توانم دوباره پیوند بزنم.

درباره فعالیت‌های شغلی و اجتماعی خود برایمان بگوئید.

شغل اینجانب فعالیت‌های ساختمانی و تخصص در گچ بری ساختمان بود که یک کار هنری به حساب می‌آمد ، اما به دلیل سقوط از ارتفاع و همچنین دیالیز و کاهش قوای جسمانی ، سالهاست که قادر به کار نیستم و با “واکر” راه می‌روم و در واقع از کار افتاده هستم.

نظر شما درباره درمانگاه تخصصی داخلی هدی و دستگاه‌های دیالیز آن چیست؟

یکی از موفق‌ترین درمانگاه های تخصصی در این منطقه در تهران می باشد و کمک شایانی در روند درمانی بیماران دیالیز ایفا می‌کند. مدیریت درمانگاه بسیار خوب است و همچنین کادر پزشکی و پرستاران دلسوز و پرسنل‌متخصص اینجا‌،که بسیار موثر در بهبود جسمانی و روحیه بیماران هستند. بنده از دستگاه‌های موجود رضایت کامل دارم و از مراکز درمانی قبلی که در آن دیالیز می شدم به مراتب بهتر است .صمیمانه از تمامی کسانی که در ساخت و راه اندازی این مرکز و کمک به بیماران و درمان افراد دیالیزی نقش داشته اند تشکر و قدردانی می‌نمایم.

از زمانی که تحت دیالیز قرار گرفته‌اید با چه مشکلاتی مواجه بوده‌اید؟

دیالیز مشکلات زیادی را به من متحمل کرد، ازجمله: تحلیل قوای جسمی، بیماری‌های متعدد ازجمله عمل قلب باز، پروتز جفت لگن که به علت زمین خوردنم در حین رفتن به دیالیز اتفاق افتاد ، عمل پاراتیروئید، آپاندیس و عمل شکم را انجام داده‌ام که متاسفانه هم اکنون حتی نمی‌توانم کارهای شخصی خود را به طور کامل انجام دهم . یک فرد دیالیزی کمی از فعالیت‌های اجتماعی‌اش کاسته می‌شود چرا که هفته‌ای سه مرتبه و هر بار چهار ساعت تحت دیالیز قرار می‌گیرد و بعد از دیالیز به دلیل کاهش فشار خون و بی‌حالی قادر به انجام کاری نیست و همچنین فعالیت‌های تفریحی نیز به دلیل شرایط خاص یک بیمار دیالیزی کمتر می شود.

توصیه شما به عنوان یک فرد دیالیزی ، به دیگران چیست؟

توصیه می کنم همواره مراقب سلامتی خود وخانواده شان باشند و در زمان‌های معین آزمایش چکاب انجام دهند و از سلامتی خود اطمینان حاصل کنند و هچنین از مصرف مواد مخدر ، سیگار و قلیان و مشروبات الکلی بپرهیزند و همچنین تغذیه سالمی داشته باشند و بهداشت فردی خود را در مقابله با بیماری کرونا رعایت کنند تا مشکلی برایشان پیش نیاید.

اگر سخنی و دردلی دارید بفرمائید.

ازمسئولین خواهشمندم نسبت به بیماران خاص از جمله دیالیزی توجه ویژه داشته باشند. چرا که بیمارانی وجود دارند که در تامین مایحتاج زندگی خود ناتوان بوده و هزینه‌های بالای برخی داروها و هزینه‌های درمانی مشکلاتشان را دو چندان می‌کند. و در آخر؛ از پدر و مادر و برادرها و خانواده ام به‌خصوص همسرم که در این سال‌ها کمک و همراه من بوده کمال تشکر و قدردانی را دارم. با آرزوی موفقیت و سلامتی برای کلیه هموطنانم ، شما را به خدای یگانه می سپارم.

 

 

Call Now Button