بینش پزشکی

نام کتاب: بینش پزشکی (تغذیه و سلامتی)
تعداد صفحات: ۱۹۴
ناشر: تدا (تدارکات درمان التیام)
نویسنده: دکتر نجم الدین حاجی سید حسنی

 

امـام رضـا(ع ) فـرمـود: ((فـانّ صلاح البدن و قوامه یکون بالطّعام والشّراب و فساده یکون بهما.))
سلامتی و پایداری بدن و همچنین بیماری آن به غذا و نوشیدنی است.

مباحث مطرح شده در کتاب:

تومور، آنتی ژن، آنزیم وآنتی اکسیدان، سرطان، آب و هوا، تنفس، محرک های داخلی، غذاهای گیاهی و حیوانی، بیماری قند، جنس مخالف و سکس، گیاه خواری، معده، مغز و طول عمر، خواب و بیداری، کبد، کلیه، ترمیم اعضا، کنترل حواس، تحرک، علل پیری، درمان غیردارویی، آرتروز، اثرات صداها، پیری، چربی.

ویژگی های کتاب:

لحن ساده و روان، استفاده از کلمات معادل فارسی، تعریف بیماری ها و اتفاقات نظیر آنها در بدن به صورت قابل فهم برای عموم، پرداختن به موضوعات مهم و جالب در جهت حفظ سلامتی، پرداختن به هر موضوع به تناسب اهمیت آن، بررسی و تحلیل کامل داروهای گیاهی، شرح جذاب از اتفاقات فیزیولوژیک بدن و ارتباط آن با بیماری و سلامت ، همه و همه از مشخصات بارز و تاثیر گذار این کتاب هستند.

مخاطبین کتاب:

با استناد به مباحث مطرح شده در کتاب و ویژگی های برشمرده شده برای آن، می توان گفت که تمام طیف افراد، از متخصصین حوزه های پزشکی گرفته تا عموم مردم با سطح اطلاعات متوسط پزشکی می توانند از این کتاب استفاده کنند.

دیباچه ریاست شرکت تدا

در دنیای پهناور دانش پزشکی هر روز شاهد و یا شنونده پدیده‌هایی نوین می‌باشیم. تجهیزات پزشکی پیشرفته و داروهای رنگارنگ و جدید هر کدام ادعای درمان و یا پیشگیری از یک بیماری را دارند. آیا وجود این همه تجهیزات گوناگون و داروهای رنگارنگ سلامت بشر را تضمین نموده است و آیا تندرستی فرد فرد انسان ها در گرو مصرف و استفاده از آنهاست؟ پاسخ واضح است. آنچه که سلامت ما تضمین می کند، اصلاح نحوه زندگی و اصلاح شیوه تغذیه ماست. در این کتاب که به همت استاد معظم جناب آقای دکتر نجم الدین حاجی سید حسنی تدوین شده، تلاش گردیده تا واقعیت های موجود در طبیعت و بدن انسان که می تواند در سلامتی ما نقش به سزایی ایفا نماید، با زبانی ساده و گویا برای خواننده ترسیم گردد. سپس در خواهیم یافت که سلامتی به ما نزدیک است اگر نگرش خود را اصلاح نماییم. مطالعه این کتاب برای تمام افراد می تواند مفید باشد و از آنجایی که اطلاعات پایه سلامتی، باعث دوری از بیماری ها خواهد شد، واحد علمی این شرکت را برآن داشت تا با توجه به رسالت اصلی خود که همانا حفظ سلامتی و ارجحیت آن به درمان است، درچاپ و نشر این کتاب تلاش و اقدام نماید تا به یاری خدا پلی گردد به سوی تندرستی.

 

Call Now Button